Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kanekalon, chemlon nebo vlna?

17. 1. 2014

Pseudo dredy můžeme dělat ze 100% kanekalonu, chemlonu a nebo vlny.

 

Vlasy se nemyjí moc často. Stačí 1x-2x za měsíc jinak podle potřeby. Myjte vlasy u kořínků a dávejte pozor na gumičky. Častým mytím se gumičky můžou zničit. Celé dredy myjte 1-2x do měsíce. Můžete používat jakýkoli šampón (často se doporučuje bylinný), můžete používat i šampon proti lupům, ale ne s obsahem kondicionéru. Žádný kondicionér. Rychle by se dredy poničily. Velkou výhodou je, že kanekalonové pseuda vodu neabsorbují.

 

Po 3 měsícech pseuda sundejte aby se mohly vlasy spamatovat. Pomůže kondicionér, balzám a maska.

 

Kanekalon - Pseuda se dělají jen ze 100% kanekalonu. Je ze všech nejdražší (80 -150kč za jeden balíček na 10 dredů, nejlevnější kanekalon je v přirozených odstínech a nejdražší je v barevných), ale za to je vzhledově nejpřirozenější. Je pravdou, že po vytvoření pseudo dredu se na něm vlásky třepí, ale to se dá bez problému nůžkami ostříhat. Starší dredy z kanekalonu se dají zpravit tak, že v případě znovu ostříháme vlásky, postříkáme lakem na vlasy a přejedeme žehličkou nebo ostříháme vlásky, znovu jako při výrobě zatočíme, položíme vlchký hadr, přejedeme žehličkou a ve finále můžeme nalakovat. Stejně tak i při výrobě pomocí napařovačky. Taky musíte brát na paměti to, že kanekalon se po nějaké době uvolní a dredy už nejsou tak pevné jako předtím. Vlasy musíte mít dlouhé minimálně 5cm. Na napletení celé hlavy budete potřebovat okolo 60-80 dredů a pletení bude trvat 3-6 hodin. Po 3 měsícech nošení by se měly sundat aby se vlasy spamatovaly. Pseuda z kanekalonu se pletou buď single ended (jedno koncové) se smyčkou nahoře nebo double ended (dvou koncové). Na pseudo dredy se používá 100% kanekalon Jumbo Braid a Jumbo Braid XXL (neboli Ultra Braid),

koukněte se do fotoalba: www.rasta-hair.estranky.cz/fotoalbum/kanekalon/

Již zhotovené: www.rasta-hair.estranky.cz/fotoalbum/pseuda-z-kanekalonu/

 

Chemlon - Je výrazně levnější (18-20kč za jedno klubíčko), ale není vzhledově přirozený jako kanekalon. Výhodou je, že se netřepí. Rozdílnou věcí je, že chemlon se omotává okolo rasta copánků a tím se stanou pseuda z chemlonu. Vlasy musíte mít dlouhé minimálně 5cm. Naplétání celé hlavy trvá někdy až 3 dny.Je dobré vyhnout se klasickému umývaní. Vmasírujte šampon a jemně smýjte.
Jak chemlon vypadá?: www.rasta-hair.estranky.cz/fotoalbum/chemlon/

Napletený ve vlasech: www.rasta-hair.estranky.cz/fotoalbum/pseuda-z-chemlonu/

 

Vlna - Používá se česaná vlna. Je o něco dražší než chemlon (30-40kč). Taky není vzhledově moc přirozená, ale je podle mě hezčí než pseuda z chemlonu.Výhodou ale je její pestrá nabídka barev které se míchají ručně, lehkost, jemnost a objem. Nedoporučovala bych na léto, protože vám bude horko a při namočení dredy z vlny ztěžknou. Pseuda z vlny se pletou jako u kanekalonu double ended (dvou koncové). Vlasy musíte mít dlouhé minimálně 10cm. Na napletení budete potřebvat 40-50 doublů. Naplétá se 2-3 hodiny, ale u tenčích vlněných pseudo dredů až 5 hodin.Vlnová pseuda mají tendenci žmolkovat takže je potřeba je odžmolkovávat, třít mokré a omýdlované mezi dlaněmi. Toto platí i o měkčích pseudech. Jsou náchylná na zatržení o ostré předměty. Mytí klasickým šamponem, ale jak už jsem uváděla nasají hodně vody, proto se poté musí vyždímat.

Jak vlna vypadá?: www.rasta-hair.estranky.cz/fotoalbum/vlna-cesana/

Napletená ve vlasech: www.rasta-hair.estranky.cz/fotoalbum/pseuda-z-vlny/

 

Nevím kolik klubíček chemlonu nebo vlny budete potřebovat. Nikde sem to ani na internetu nenašla. Doporučuji vám kanekalon, i když by se někdo hádal, že chemlon je lepší, ale jak sem už uvedla, kanekalon je přirozenější, odstávající vlásky se dají zpravit. Já osobně kanekalon používám a sem s ním spokojená. Bohužel kanekalon koupíte bez poštovného jedině v Praze nebo Brně. Pokud víte i o jiných městech, napište do komentáře a já město do článku dopíšu.

 

Určitě vám doporučuji tuto stránku -

 www.copanky-dredy.com/prodej_kanekalonu.html

na které je 100% kanekalon na pseuda za 130kč (220cm) což vychází na 2 balíčky když je pak v polovině přestřihnete. Takže zaplatíte jakoby za jeden balíček jen 65 korun a uděláte z nich 20 double-ended (dvou koncových) pseudo dredů. Když to jsou dvou koncové tak ve vlasech budete mít pak 40 dredů (55cm). Pokud zrovna do Prahy jedete, domluvte si s nimi schůzku třeba na nádraží. Jestli jste někde z dálky jsou ochotni vám kanekalon předat i přes víkend i když zrovna nemají pracovní dobu.

Druhou stránku, kterou bych vám doporučila je tato -

www.kanekalon.cz/

mají hodně druhů kanekalonu a velkou škálu barev, nabízejí také rovnou zhotovené pseudo dredy, umělé a pravé vlasy, kadeřnické potřeby, kosmetiku a paruky.

 

collage.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

prani

(karolína, 6. 10. 2016 22:38)

Mohu si u vas koupit dpseuda z vlny?

 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< březen / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 97026
Měsíc: 1783
Den: 37